زیبایی و سلامت, نمک بدن (حمام)

طرز استفاده از نمک بدن (نمک حمام) بدون وان و حوضچه

انواع نمک های حمام

انواع نمک های حمام

با توجه به آن که طرز استفاده از نمک بدن بدون وان ترفندی آسان و مقرون به صرفه برای تسکین درد های جسمی و بهبود مشکلات روحی افراد است، در این بخش می خواهیم به تبیین بیشتر آن بپردازیم.

استفاده از نمک برای حمام کردن، از روزگار قدیم برای درمان مشکلات جسمی و روحی مرسوم بوده است. نمک ‌های حمام متفاوت از انواع نمک ‌های خوراکی هستند و از نظر خواص و ویژگی ها و عناصر تشکیل دهنده، با نمک معمولی فرق دارند.

نمک خوراکی معمولاً ترکیبی از سدیم کلرید است. در حالی که نمک ‌های حمام بسیار تلخ‌ هستند و از نمک دریا یا سولفات منیزیم در نمک های اپسوم فرآوری می ‌شوند. این نمک‌ ها، قدرت انحلال پذیری زیادی دارد و در آب گرم به خوبی حل می‌ شوند.
البته به تمامی مواد معدنی که در آب حل می شوند، اصطلاحاً نمک حمام گفته می شود که در فرمول آن ها مواد معدنی متعددی یافت شده و عمده تولید آن ها از چشمه های آب گرم است. این مواد معدنی شامل سولفات منیزیم، جوش‌ شیرین  یا بی ‌کربنات سدیم، بوراکس و امثال آن می باشد.

به علاوه امکان دارد در کارخانه های تولید نمک بدن مقداری اسانس، رنگ یا روغن به آن اضافه کنند تا در هنگام استفاده بیشتر کف کند.

نمک حمام سرشار از منیزیم است و همان گونه که می دانید منیزیم دومین عنصری است که در سلول ها به مقدار فراوان یافت می شود. این عنصر نقش مهمی را در بسیاری از عملکرد های بدن مانند تولید انرژی، حذف سموم بدن و امثال آن دارد. همین مساله موجب می شود تا کمبود منیزیم در بدن مشکلات متعددی مانند درد مفاصل، خستگی مزمن و اختلالات دیگری را به وجود آورد. به همین علت مهم است که طرز استفاده از نمک بدن بدون وان را بدانیم.

جهت خرید این مواد معدنی عالی که حتما باید به بدن شما برسند با بهترین کیفیت، به بخش خرید نمک حمام (بدن) هامانا مراجعه نمایید تا بتوانید این نمک های حمام را با بهترین کیفیت خریداری نمایید.

نمک حمام سفید و نارنجی

راهکار و طرز استفاده از نمک بدن بدون وان حمام

اگر برای استفاده از مزایای اعجاز آمیز نمک بدن امکانات استفاده از وان را ندارید، به هیچ وجه نگران نباشید. طرز استفاده از نمک بدن بدون وان به عنوان راهکار جایگزین، آن است که اسکراب دوش مخصوص خود را بسازید و در حین دوش گرفتن از خواص نمک بدن استفاده کنید.

ساخت این اسکراب، کار ساده ای است ولی نتایج آن برای بدن شگفت انگیز است. بدین منظور و برای طرز استفاده از نمک بدن بدون وان یک ظرف شیشه ‌ای متوسط و تمیز را انتخاب کنید. سپس یک فنجان نمک بدن یا نمک اپسوم را داخل آن ظرف بریزید.

در ادامه، یک قاشق غذاخوری روغن زیتون و یک سوم فنجان روغن بادام را به نمک اضافه کنید. در صورت دلخواه، می ‌توانید از چند قطره ویتامین ” ای” هم استفاده کنید. این ویتامین، خاصیت مرطوب کنندگی خوبی دارد و پوست شما را هیدراته می ‌کند. به علاوه، نرمی و لطافت شگفت انگیزی را برای بدن به ارمغان می آورد.

حالا با دستکش یکبار مصرف تمیزی مواد را با یکدیگر مخلوط کنید تا خمیر غلیظی درست شود. در این مرحله، می ‌توان اسانس مورد علاقه خود یا رنگ‌ های خوراکی را نیز به این خمیر اضافه کرد و از رایحه جذاب آن لذت برد.

این اسکراب را در مرحله آخر حمام کردن خود، به تمام قسمت ‌های بدن خود بمالید و برای چند دقیقه ماساژ دهید و سپس آن را بشویید. اسکراب نمک حمام را می ‌توان تا چند هفته، در ظرف تمیز و درب دار نگهداری نمود.

خیساندن پا در نمک حمام، فواید بسیاری دارد و برای درمان مشکلات و بیماری ‌های پوستی مانند درمان قارچ ناخن پا، تسکین درد و التهاب ناشی از بیماری نقرس، از بین بردن علائم بیماری پای ورزشکار و از بین بردن بوی بد پا به کار می رود.

 

نمک های حمام صورتی به همراه مواد نرم کننده پا

طرز استفاده از نمک بدن بدون وان برای درمان مشکلات پا

طرز استفاده از نمک بدن بدون وان برای درمان مشکلات پاها نیز کار بسیار راحتی است. به این منظور مراحل زیر را یه ترتیب انجام دهید:

  1. نصف تا یک فنجان از نمک حمام را در تشت حمام بریزید و با یک یا 2 لیتر آب گرم مخلوط کنید.
  2. پاهای خود را به مدت 12 تا 15 دقیقه در تشت آب و نمک قرار دهید. برای درمان نقرس، پیشنهاد می ‌شود 30 دقیقه پاها را در آب قرار دهید.
  3. در آخر، پاهای خود را با حوله خشک کنید و در صورت تمایل، با روغن ‌های خاص ماساژ دهید.
  4. برای درمان قارچ ناخن، این کار را 2 تا 3 بار در روز تا درمان کامل ادامه دهید. روغن درخت چای نیز ضد قارچ قوی است و افزودن آن به نمک حمام، می ‌تواند بهبودی قارچ ناخن را تسریع کند.

خیساندن پاها در حمام نمک گرم، لایه برداری پاشنه‌ های خشک و ترک خورده پا را آسان تر می کند. به علاوه در رفع پینه پا و حذف پوست های مرده آن نیز تاثیر دارد. به منظور افزایش کارایی حمام نمک پا می توانید در طرز استفاده از نمک بدن بدون وان از موادی مانند سرکه یا مواد دهان شویه نیز بهره ببرید.

نمک حمام، می ‌تواند مفاصل را ریلکس کند و گرفتگی آن ها را نیز رفع کند. به ویژه زمانی که ورزش‌ های مخصوص کنترل آرتریت را انجام می ‌دهید، حمام نمک می ‌تواند بسیار کمک کننده باشد.

بهترین روش استفاده از نمک حمام برای تسکین آرتروز به این صورت است که یک تا دو فنجان نمک حمام را در آب داغ بریزید. سپس نمک را در آب حل کنید و روزانه 20 تا 30 دقیقه در آب نمک دراز بکشید یا فقط پاهای خود را در آن محلول قرار دهید تا درد پای شما کمتر شود.

 

نمک حمام صورتی به همراه گل های لطیف

جمع بندی در مورد ساخت نمک حمام و بدن

نمک حمام سرشار از منیزیم است و همان گونه که می دانید منیزیم دومین عنصری است که در سلول ها به مقدار فراوان یافت می شود. این عنصر نقش مهمی را در بسیاری از عملکرد های بدن مانند تولید انرژی، حذف سموم بدن و امثال آن دارد. همین مساله موجب می شود تا کمبود منیزیم در بدن مشکلات متعددی مانند درد مفاصل، خستگی مزمن و اختلالات دیگری را به وجود آورد.

اگر برای استفاده از مزایای اعجاز آمیز نمک بدن امکانات استفاده از وان را ندارید، به هیچ وجه نگران نباشید. طرز استفاده از نمک بدن بدون وان به عنوان راهکار جایگزین، آن است که اسکراب دوش مخصوص خود را بسازید و در حین دوش گرفتن از خواص نمک بدن استفاده کنید.

  1. ساخت این اسکراب، کار ساده ای است ولی نتایج آن برای بدن شگفت انگیز است. بدین منظور و برای طرز استفاده از نمک بدن بدون وان یک ظرف شیشه ‌ای تمیز را انتخاب کنید. سپس یک فنجان نمک بدن یا نمک اپسوم را داخل آن ظرف بریزید.
  2. در ادامه، یک قاشق غذاخوری روغن زیتون و یک سوم فنجان روغن بادام را به نمک اضافه کنید. در صورت دلخواه، می ‌توانید از چند قطره ویتامین ” ای” هم استفاده کنید. این ویتامین، خاصیت مرطوب کنندگی خوبی دارد و پوست شما را هیدراته می ‌کند. به علاوه، نرمی و لطافت شگفت انگیزی را برای بدن به ارمغان می آورد.
  3. حالا با دستکش یکبار مصرف تمیزی مواد را با یکدیگر مخلوط کنید تا خمیر غلیظی درست شود. در این مرحله، می ‌توان اسانس مورد علاقه خود یا رنگ‌ های خوراکی را نیز به این خمیر اضافه کرد و از رایحه جذاب آن لذت برد.
  4. این اسکراب را در مرحله آخر حمام کردن خود، به تمام قسمت ‌های بدن خود بمالید و برای چند دقیقه ماساژ دهید و سپس آن را بشویید.

 

نمک حمام آبی و نارنجی

 

فروشگاه اینترنتی هامانا همواره در تلاش است که با تولید و ارائه محصول باکیفیت، سلامت و شادابی پوشت شما را تامین کند تا همواره بتوانید پوستی شاداب و لطیف داشته باشید.

هامانا، مراقبتی شیک و مدرن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *