زیبایی و سلامت, نمک بدن (حمام)

نمک حمام و 6 خواص جادویی استفاده از نمک بدن (حمام)

نمک حمام صورتی هامانا

نمک حمام صورتی هامانا

با روی کار آمدن محصولات مختلف شیمیایی استفاده از عناصر موجود در طبیعت در جهت بهبود کیفیت زندگی به شدت کاهش یافت. نمک حمام و یا نمک بدن یکی از این محصولات ساخته شده با عناصر طبیعی محسوب می شود که امروزه کاربرد بسیار زیادی در صنعت زیبایی داشه است.

 

نمک حمام چیست؟

نمک حمام به بلور های معدنی گفته می شود که از موادی چون: گوگرد، کلرید سدیم، منیزیم ساخته می شود و برای بهبود ارتقا کیفیت آن انواع اسانس ها و روغن های طبیعی به آن اضافه می شود. نمک حمام با نمک خوراکی تفاوت های قابل توجه ای دارد و خاصیت های این دو قابل قیاس نیست؛ اگر بخواهیم بگوییم که استفاده از نمک حمام برای تامین سلامت ماهیچه ها، عضلات و پوست صنعتی امروزی و مدرن است اشتباه کرده ایم، چرا که تاریخچه ی پیدایش و استفاده از نمک حمام و یا نمک بدن در صنعت زیبایی و حتی استفاده های درمانی به 2700 سال پیش از میلاد حضرت مسیح ومردم چین باز می گردد که از آن در جهت ترمیم زخم ها و درد عضات استفاده می کردند.

نمک حمام انار با پس زمینه گیاه پتوس

 

فواید نمک حمام چیست؟

همانطور که گفته شد از گذشته تا کنون از نمک حمام یا نمک بدن در جهت بهبود درد مفاصل و عضلات و حتی ترمیم و بهبود بیماری های پوستی استفاده شده است؛ بنابراین فواید نمک حمام را به طور کلی می توان به سه دسته ی

1. بهبود و ترمیم بیماری های پوستی

2. بهبود دردهای عضلانی و مفصلی

3. بهبود وضعیت جسمی و آرامش روان تقسیم کرد.

 

خواص نمک حمام کدام اند؟

نمک حمام با عصاره لوندر

  1. کاهش استرس و اضطراب

در دنیای شلوغ امروزه یکی از بزرگترین مشکلاتی که انسان امروزی با آن مواجه است استرس و اضطراب بیش از حد می باشد؛ پزشکان و دانشمندان روش های مختلفی را برای رفع و یا حتی کنترل این استرس و اضطراب معرفی می کنند که یکی از کم هزینه ترین و بدون عوارض ترین روش ها اسفاده از نمک حمام در جهت رفع استرس و اظراب از جسم و روح انسان می باشد. نمک حمام حاوی میزان بالایی از منیزیم می باشد که جذب این منیزیم از طریق  پوست سطح منیزیم خون افزایش یافته و طی فرایندی می تواند استرس و اضطراب را به شدت کاهش یابد؛ این خاصیت نمک حمام همان خاصیت سم زدایی آن می باشد که با دفع سموم بدن می تواند آرامش بد و روان را به ارمغان بیاورد.

 

  1. افزایش گردش خون بدن

در دنیای ماشینی امروزه یکی از مشکلاتی که اکثر افراد در جوامع پیشرفته با آن مواجه هستند عدم تحرک یا کم تحرکی می باشد؛ که همین امر می تواند باعث اختلال در سیستم گردش خون شده و مشکلات زیادی را به وجود بیاورد. نمک حمام با جذب شدن از طریق پوست و وارد شدن به رگ ها و مویرگ ها می تواند گردش خون را به طور معجزه آسایی بهبود بخشد. برای مثال خوردن نمک خوراکی می تواند فشار خون را بالا برده و گردش خون را نیز افزایش دهد، اما بالا رفتن فشار خون امری خطر ناک بوده و بنابراین بالا بردن و بهبود گردش خون به وسیله ی استفاده از نمک خوراکی امری غیرمنطقی و نا مناسب تلقی می شود؛ در عوض شما می توانید با حل کردن مقداری نمک حمام در داخل آب و استفاده از آن بر روی پوست نمک مورد نیاز بدن خود را از طریق پوست جذب کرده و به افزایش گردش خون در بدن خود و در نتیجه : بهبود کیفیت رشد ناخن و مو و شفافیت پوست خود کمک ویژه ای کنید.

 

  1. بهبود و ترمیم پوست

نمک حمام با خاصیت ضد عفونی که دارد می تواند به بهبود انواع زخم های سطحی، اگزما، خارش و حتی سوختگی کمک کرده و پوستی صاف و به دور از هرگونه عفونت و التهابات پوستی به شما هدیه کند؛ این خاصیت ترمیم پوست نمک حمام از 2700 سال پبش از میلاد تا کنون توسط  مردم چین اختراع و هم اکنون در سراسر دنیا استفاده می شود.

نمک حمام هامانا رز قرمز

 

  1. تسکین درد های عضلانی

نمک حمام میتواند با نفوذ به رگ ها و مویرگ ها گردش خون را افزایش داده و این افزایش گردش خون می تواند باعث افزایش اکسیژن رسانی به بافت ها و عضلات بدن شود افزایش اکسیژن موجود در عضلات هرگونه گرفتگی عضلات را کنترل و حتی درمان کرده و شمارا از شر گرفتگی عضلات به طور کلی نجات می هد؛ بنابراین می توان گفت که نمک حمام دارویی برای درمان گرفتگی های عضلانی محسوب شده و درمان این معضل را از خواص اصلی نمک حمام دانست.

 

  1. لایه برداری پوست

با کمک نمک حمام میتوان لایه برداری طبیعی برای پوست خود ساخت که پوست را به طور طبیعی روشن و درخشان می سازد. نمک حمام با خاصیت لایه برداری ملایم خود بدن هیچ گونه آسیب پوستی، پوست شمارا طراوت بخشیده و شادابی و سر زندگی را برای پوست شا به ارمغان میاورد.

 

  1. درمان بوی بد و قارچ پا

بسیاری از افراد به علت مشغله های زیاد در بیرون از خانه مجبور به استفاده ی مداوم و پی در پی از کفش می شوند؛ همین امر موجب بوی بد پا، قارچ پا و انواع بیماری ها و مشکلات پوستی مربوط به پا می شود. نمک حمام یک روش طبیعی ، راحت بدور از عوارض برای برطرف کردن انواع بیماری های پا می باشد.

نمک حمام هامانا با عصاره نارگیل

طریقه ی استفاده از نمک حمام

استفاده از نمک حمام برای حل کردن انواع مشکلات پوستی توصیه می شود اما نوع و شیوه استفاده از این نمک حمام متفاوت بوده و برای حل هر مشکل باید به شیوه ای متفاوت از آن استفاده کرد.

 

طریقه ی استفاده از نمک حمام برای لایه برداری:

برای استفاده از خاصیت لایه برداری نمک حمام بهتراست نصف فنجان از نمک حمام را با یک فنجان  شوینده ی مناسب پوست خود ترکیب کنید و این ترکیب را 30 ثانیه بر روی پوست بدن خود به صورت دورانی ماساژ داده و سپس آبکشی کنید.

 

طریقه ی استفاده از نمک حمام براب ترمیم آسیب های پوستی و از بین بردن بوی بد پا

برای ترمیم آسیب های پوستی و از جلوگیری از هرگونه عفونت به وسیله ی نمک حمام بهتر است که ابتدا یک فنجان از نمک حمام را داخل 2 لیتر آب گرم ریخته و به طور کامل نمک حمام خود را در آب حل کنید و آب را بر روی قسمت های آسیب دیده ی پوست خود ریخته و این کاررا تا 10 دقیقه ادامه دهید. سپس پوست خود را بدون آبکشی خشک کرده این کار را دو بار در روز انجام دهید.

نمک حمام 500 گرمی توت فرنگی هامانا

 

طریقه ی استفاده از نمک حمام برای حل مشکل درد های عضلانی و مفاصل:

برای حل مشکل درد مفاصل به وسیله ی نمک حمام بهتر است ابتدا سه فنجان نمک حمام را در 2 لیتر آب حل کرده و سپس پاهای خود را در داخل آب قرار دهید و 30 دقیقه استرحت کنید؛ بعد از 30 دقیقه پاهای خود را آبکشی کرده و عضلات خود را ماساژ دهید.

 

طریقه یاستفاده از نمک حمام برای رفع استرس و اضظراب:

ار پوست شما عاری از هرگونه زخم و مشکلات پوستی است و به وان دسترسی دارید، میتوانید حدود 5 پیمانه از نمک حمام را در وان حمام حل کرده و به مدت 1 ساعت داخل وان استراحت کنید؛ بعد از یک ساعت بدون آب کشی پوست خود را خشک کرده و از حمام خارج شوید.

به طور کلی استفاده از هر مقدار نمک بدن برای حل انواع مشکلات پوستی و جسمی مفید و مناسب است، اما به خاطر داشته باشید که روش درست استفاده از آن است که تاثیر گذاری نمک حمام را بیشتر می کند.

اگر برای استفاده از مزایای اعجاز آمیز نمک بدن امکانات استفاده از وان را ندارید، به هیچ وجه نگران نباشید. طرز استفاده از نمک بدن بدون وان به عنوان راهکار جایگزین است که میتوانید در مقاله مربوطه به صورت کتملا مجزا و دقیق به این موضوع بپردازید تا بتوانید بدون داشتن وان از خواص جادویی نمک حمام بهره مند شوید.

برای خرید انواع نمک بدن (حمام) میتوانید به فروشگاه هامانا مراجعه کنید و با انتخاب عصاره مورد نظر از خواص بی نظیر نمک های حمام برای پوست بهره مند شوید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *